Кількість
|
Вартість
|
||
|
Люмінофор синій\синє світіння. Уп. 30 г. Пігмент, що світиться в темряві
Люмінофор – унікальний матеріал, здатний фосфоресціювати, випромінювати поглинене світло. Купити люмінофор можна у вигляді порошку. Як правило, існують два базових відтінку – зелений і блакитний. Змішуючи їх з флуоресцентними пігментами, отримують дивовижні соковиті фарби, які світяться в темряві.
Базовий синій порошок, що світиться
Денний колір порошку, що світиться: синій
Колір світіння порошку, що світиться: синє
Де і як можна використовувати пудру, що світиться в темряві:
Люмінесцентний пігмент використовується для створення сумішей, що світяться, для різних поверхонь. Для цього вам необхідно додати трохи пудри, що світиться в темряві, на будь-який прозорий лак, відповідний для вибраного типу поверхні. Після змішування усіх інгредієнтів виходить справжня фарба, що світиться, яку можна наносити на будь-які об'єкти за допомогою пензля, розпилювача, валика, тампона і т. Д. Наприклад, для створення люмінесцентної фарби для дерева, необхідно додати пудру, що світиться в темряві, для безбарвного лаку для дерев'яних поверхонь (на основі будь-якого матеріалу). Не рекомендується додавати порошок, що світиться в темряві, у фарбу, тому що непрозорість фарби не дає світлу досягати часток і заряджає його на 100% свого потенціалу.
Порошок, що світиться, можна заряджати будь-яким джерелом світла - сонцем, ультрафіолетом, звичайною лампою, денним світлом, ліхтариком і так далі. Після зарядки він стає здатним світитися в темряві (ультрафіолетову лампу НЕ потрібно, світіння повністю автономне).
Пропорції застосування пігментів
1. Люмінофор-25-30% для додавання в прозору базу (лак, смола)
Наприклад, на 100 г люмінофора-300 г лаку
2. Флуоресцентні пігменти: не більше 3-5% від маси люмінофора. Велика кількість флуоресцентних пігментів може зовсім "забити" післясвічення люмінофора.
Змішуйте люмінофор безпосередньо перед використанням, в тій кількості, в якій ви будете використовувати в даний момент. Дуже добре вимісіть до однорідної консистенції.
При додаванні в смолу має сенс розмішати пігмент до однорідної консистенції в одному з компонентів, до змішування з затверджувачем.
Сам люмінофор являє собою порошок з розміром частинок 15 – 50 мкм. Яскравість світіння залежить від розміру часток. Але великого розміру частки не скрізь можна використовувати. Скажімо, якщо мова йде про застосування шовкографії або фарбування фарбопультом, то розмір часток тут повинен укладатися в потрібні інтервали, щоб не забити сітку або сопла фарбувального обладнання.
Найпоширеніші кольори світіння – жовто-зелений і бірюзовий. Це люмінофори з тривалим післясвіченням (до 12 годин).
В його основі – алюмінат стронцію (SrAl2O4): Eu, Dy, Y. Він має відмінну стійкість до води і різних випромінювань, тому термін його зберігання практично не обмежений. Ще одна його перевага – він безпечний для здоров'я людей і тварин. Трапляються навіть склади для нанесення на шкіру – гіпоалергенні.
Фізико-хімічні характеристики
Світлонакопичувальний люмінофор, розмір частинок 5 -15 мікрон (дрібні)
Склад: алюмінат стронцію, активоване європієм, диспрозієм, ітрієм.
Ступінь небезпеки продукту: є малонебезпечною речовиною по впливу на організм, при попаданні на пошкоджену шкіру або слизові оболонки може викликати почервоніння, свербіж.
Фізичний стан: агрегатний стан, колір, запах. Порошок, колір біло-сірий, запах відсутній.
Параметри основних властивостей речовини
Температура плавлення +2500 оС
Температурний режим роботи -50 +400
Не самозаймається
Розчинність у воді: не розчинний
pH водної витяжки: 6,7-7,3
Окислювальна здатність: не є окислювачем
Розчинність в органічних розчинниках: не розчинний
Стабільність: матеріал підвищеної стабільності
Щільність по воді г\см3: 5,0
Насипна щільність: (г\см3): 2,0-2,5
Активність поверхні: у воді та водних середовищах втрачає властивості післясвічення, якщо не піддавався процесу пасивації.
Реакційна здатність: хімічно інертний, корозійно не активний
Кольори післясвічення: блакитний, жовто-зелений
Прозорість: порошок непрозорий, світлонепроникний
Люмінофор можна додатково підфарбовувати флуоресцентним пігментом. При неоднорідному змішуванні колір світіння може бути неоднорідним. Слід розуміти, що введення будь-яких пігментів може змінювати вид післясвічення, тривалість і яскравість.
Яскравість і тривалість післясвічення: суб'єктивна і залежить від властивостей людського ока. Є кілька факторів, які можуть впливати на цей процес:
- тип люмінофора
- температура навколишнього середовища,
- наявність домішок у складі
- індивідуальних можливостей зору
- від ступеня затемненості і наявності "відволікаючих" джерел світла
- від яскравості і тривалості попередньої "зарядки" світлом
Ідеальні умови: зарядка яскравим світлом 1-2 години, відразу після цього-додаткове післясвічення без додаткових джерел світла. Післясвічення нерівномірний, перші 15-20 найбільш яскраве, потім протягом 40-60 хвилин поступове згасання (60-70% від початкового, через 40-60 хвилин 30-40% від початкового).Через годину-півтори 20-25%.
Тривалість світіння, видима людським оком, може досягати 12 годин.
Будівництво як сфера застосування люмінофора
В будівництві: люмінесцентна плитка, облицювальні камені, штукатурка, бетон – далеко неповний перелік матеріалів для унікального оформлення фасадів.
Застосування люмінофора в ландшафтних дизайнах
Ландшафтний дизайн – світяться листя дерев, яскраві стежки, живі квіти, декоративна галька та ін.
Інші характеристики порошку, що світиться в темряві
Основними інгредієнтами люмінесцентного пігменту є оксиди алюмінію, які створюють унікальну комбінацію з активаторами (рідкоземельні метали). Універсальність - може використовуватися у поєднанні з будь-якими видами лаків (вода, на основі акрилу, поліуретану)
Не гідрофобний - не вступає в реакцію з водою (нешкідливий для здоров'я людини, не виділяє токсичних оксидів стронцію). Гомогенний - забезпечує рівномірне (а не точкове) світіння забарвленої поверхні.
Додавання в полімерні глини:
Додавання в епоксидну смолу: